در باب اهمیت آموزش آلتیوم دیزاینر ( Altium Designer )

به جرات میتوان گفت آموزش آلتیوم دیزاینر ( altium designer ) یکی از نیاز های اولیه برای حرفه ای شدن در دنیای  برق و الکترونیک است ، اگر در ایران زندگی و کار می‌کنید (در رشته الکترونیک) خیلی بعید است که اسم نرم افزار آلتیوم دیزاینر را نشنیده باشد! متاسفانه اغلب شرکت‌های چاپ مدارچاپی که لیست برخی از آنها را در پست شرکتهای تولید کننده مدار چاپی PCB – ویدئو آموزشی می توانید مشاهده کنید برای چاپ برد از شما فایل نرم افزار آلتیوم دیزاینر درخواست می‌کنند. وجود این چنین جبری لزوم یادگیری و آموزش آلتیوم دیزاینر را دو چندان می کند.

ما در سیسوگ سعی کرده و می‌کنیم که آموزش‌های تهیه شده به شکل کاربردی باشند، در تهیه آموزش آلتیوم دیزاینر نیز سعی شده که این نوع نگاه حفظ شود با و تکیه بر تجربیات عملی چند ساله آموزش‌ها را تهیه و تدوین کرده ایم. امیدوارم که آموزش آلتیوم دیزاینر سیسوگ مورد پسند شما همراهان همیشگی قرار بگیرد.

معرفی نرم افزار آلتیوم دیزاینر

آموزش آلتیوم دیزاینر

بسته به این که چند سال است در حوزه الکترونیک فعالیت می‌کنند ممکن است اسم‌های مختلفی برای صدا زدن نرم افزار آلتیوم دیزاینر استفاده کرده باشید به شخصه از  Protel 99Se با این نرم افزار آشنا شدم و تا امروز مداما با این نرم افزار سر و کله زده ام باید اعتراف کنم این نرم افزار یکی از بهترین نرم افزارهای موجود برای طراحی و آنالیز بردهای الکترونیکی است.

ممکن است مثل خیلی‌ها فکر کنید نرم افزار آلتیوم دیزاینر محدود به طراحی PCB است، ولی واقعا اینطور نیست ، شما با کمک این نرم افزار قادر خواهید بود علاوه بر طراحی PCB انواع آنالیزهای الکتریکی و مکانیکی را با استفاده از ان انجام دهید. همچنین قادر خواهید بود برای برد های مبتنی بر FPGA منطق طراحی کنید یا برای بردهای مبتنی بر میکروکنترلر برنامه بنویسید دیباگ کنید و توسعه دهید.

البته ما در آموزش آلتیوم دیزاینر تنها به جنبه طراحی PCB و ساخت انواع کتابخانه‌ی قطعه بسنده خواهیم کرد شاید در آینده به دیگر جنبه های این نرم افزار بپردازیم به هر حال هر چیزی ممکنه 🙂

درباره دوره آموزش آلتیوم دیزاینر به نقل از نویسنده آن

Electronic Girl :

مهم‌ترین و پر چالش‌ترین سؤال برای یک مهندس الکترونیک این است که « چطور باید طراحی مدار را انجام بدهد؟»

واقعاً دانشجویی که توی این نظام آموزشی مهارت‌های عملی را به خوبی بهش یاد ندادن چیکار باید بکنه؟ همین موضوع باعث شده که خیلی از فارغ التحصیلان بیکار باشن. به جز اون دسته افردی که خودشون تلاش می‌کنن تا مهارت‌های لازم را یاد بگیرن که البته موفقیت آن‌ها هم ناشی از تلاش خودشون هست نه آموخته‌های دانشگاهی.

من هم سعی کردم تا جزء این دسته افراد باشم و فارغ از درس و دانشگاه خودم مهارت‌های لازم را کسب کنم و حالا تصمیم دارم تجربیاتم را توی سری آموزش آلتیوم دیزاینر در اختیار دوست داران الکترونیک قرار بدم تا کمی مسیر را برای آن‌ها هموارتر کرده باشم.

مثل همیشه رایگان

به شخصه معتقدم آموزش باید رایگان باشد، برابر باشد برای همه! شالوده و فلسفه اصلی سیسوگ نیز همین تفکر است، از ابتدای راه اندازی وب سایت سیسوگ سعی کرده‌ایم که تمام آموزش ها به شکل رایگان در اختیار تمام همراهان عزیز باشد و تا جایی که مقدور باشد این راه را ادامه خواهیم داد. دوره آموزش آلتیوم دیزاینر نیز به شکل کاملا رایگان و بدون محدودیت در دسترس تمام عزیزان دوست دار الکترونیک خواهد بود.

نکات آموزشی آلتیوم دیزاینر