Cute, امنیت و نفوذ, توصیه شده, دسته‌بندی نشده

عملیات غیرممکن – نفوذ به مزرعه ( هک ماینر – قسمت دوم)

هک ماینر قسمت دوم
اینجا (هک ماینر – قسمت اول) در قسمت قبل، یک سوال کلیدی مطرح کردیم که
چطور بدون اینکه مالک ماینر متوجه بشه بتونیم درصدی از تراکنش و محاسبات اون ماینر رو به خودمون اختصاص بدیم
و بعد یکم مقدمه چیدیم و سعی کردیم سر نقطه مناسبی، قسمت اول رو تموم کنیم ( خوشبختانه این موضوع قرار نیست مثل سریال های ترکیه ای هزار و چند قسمت طول بکشه و ما به سه گانه رضایت دادیم!)، توی این قسمت قراره یواشکی وارد مزرعه بشیم!

چطور قراره ماینرها رو پیدا کنیم؟

کسانی که حتی مدت کوتاهی به عنوان معدنچی ارزهای دیجتال مشغول به کار بودند! اطلاع دارن که تقریبا کسی حتی از محل فیزیکی فارم‌ها اطلاع نداره و معمولا شما دستگاهتون رو به کشاورز محترم، توی خیابون یا مغازه یا هرجای دیگه ای غیر از محل خود فارم تحویل میدید و احتمالا رسید تحویل می گیرید یا قراردادی امضاء میکنید و آقا یا خانم فارمر محترم ، دستگاه شما رو یکی دو روز بعد میبرن توی محل تاپ سیکرت خودشون به شبکه متصل میکنند، پس طبیعتا قرار نیست(و در شان ما هم نیست!) که به روش سنتی شبونه از دیوار مزرعه بالا بریم و با یه لپ تاپ بشینیم و کانفیگ دستگاه های اونجا رو عوض کنیم! ما از روش های اساطیری استفاده کردیم! اسب تروایی ساختیم تا مزرعه دار (مثل اهالی تروا) با دست های خودش و با سلام و صلوات داخل مزرعه ببره و اونجاست که ما موقعی که کسی فکرش رو نمیکنه، وارد مزرعه میشیم.

چطور اسب تروا بسازیم

مشخصه که هدف ما از نوشتن این مقاله این نیست که آموزش قدم به قدم هک کردن دستگاه های ملت رو برای شما بنویسیم، قراره نشون بدیم رعایت نکردن نکات امنیتی چطور میتونه، مشکلات بزرگی رو برای ما ایجاد کنه!   همونطور که توی قسمت اول گفتیم، ماینرها یک برد کنترلی ویژه خودشون دارن که مدیریت هش برد ها رو برعهده میگیره، و اکثر اونها مبتنی بر لینوکس هستند. و وقتی مبتنی بر لینوکس باشن، چرا ما نتونیم کمی تغییرات توی اونها ایجاد کنیم؟ تمرکز اصلی ما روی هک و نفوذ به دستگاه های M3x شرکت Whatsminer  بود، ویژگی مهمی که این دستگاه ها دارن (جدای از فراگیر بودنشون توی بازار ایران) این هست که پسورد دسترسی SSH اونها با کنترل پنلشون یکیه! (و بیشتر مواردی که دیدیم کسی پسورد root ، root رو عوض نکرده بود!!) ارز دیجیتال - هک ماینر M3 این یعنی دسترسی کامل به برد دستگاه، البته قسمت هایی اصلی سیستم بخاطر جلوگیری از اشکالات احتمالی به صورت فقط خواندنی قرار دارن، که ما قول دادیم که خرابش نکنیم و به قابل نوشتن تبدیلش کردیم!

اینجا رئیس کیه؟ 

ما الان تونستیم به سیستم عامل روی برد کنترلی ماینر متصل بشیم، خود حضرت لینوکس که سرش به کار خودش گرمه و ایده ای نداره که روی چه دستگاهی نصب شده و قراره چه استفاده ( یا سوء استفاده ای) ازش بشه! کل این آشوب، زیر سر نرم افزاری به اسم CGMiner هست که تقریبا روی تمام ماینرهایی که حداقل ما ازشون اطلاع داریم نصب شده، (واضحه که این نرم افزار رو روی مثلا لپ تاپ یا رزبری پای هم میتونید نصب کنید اما غیر از مصرف برق، تلف کردن وقت و خرابی احتمالی دستگاه چیز دیگه ای به دست نمیارید!) CGMiner مدیریت هش بردها، استخرها، دریافت اطلاعات و ارسال نتیجه به استخر و کل کاری که روی ماینر شما انجام میشه رو مدیریت میکنه و خوشبختانه متن باز هم هست و اینجا (لینک به گیت هاب) میتونید سورس و داکیومنت های مربوط به اون رو ببینید.

حریف تمرینی

قبل ازاینکه ساخت اسب تروا رو کامل کنیم تصمیم گرفتیم، اولین تست ها رو روی دستگاهی که از یکی از دوستان برای تست گرفته بودیم پیاده کنیم، اگه برای یکی کار کرد طبیعتا بعدا میتونه برای تعداد زیادی هم کار کنه. هر دستگاه ماینری معمولا آدرس 3 تا استخر رو توی کنترل پنلش میگیره، البته همیشه فقط به استخر اول وصل میشه مگه به دلیل قطع شدن ارتباطش با استخر اول (مثلا بخاطر فیلتر شدن استخر یا قطعی سرور اون) به سراغ استخرهای دیگه ای که براش تعریف شده بره. ما قرار بود قسمتی از محاسبات ماینر رو بدون اینکه کاربر متوجه بشه، به سمت دیگه ای منتقل کنیم، این فرایند هرچیزی که هست باید به صورت اتوماتیک انجام بشه، نه از طریق کنترل پنل، پس اولین راه بررسی داکیومنت های CGMiner بود.

شکست مقدمه پیروزی

توی بررسی اولیه متوجه شدیم که از قبل برای API  CGminer  تعریف شده (اینجا میتونید داکیومنت API رو ببینید) تا به غیرازفایلهای کانفیگ خودش امکان تنظیم کردن ازطریق شبکه هم وجود داشته باشه، برای اسب تروای ما این شاید ایده‌آل ترین حالت بود، یه بررسی توی شبکه داخلی برای پیدا کردن دستگاه ها و بعد از اون صدا زدن توابعی که یک نفر دیگه قبلا نوشته.   هک ماینر F1 و نفوذ یه ماینر تست اولیه موفقیت آمیز بود، توی تصویر بالا با استفاده از API تحت شبکه داخلی، آدرس و مشخصات استخرهای تنظیم شده روی دستگاه رو بدست آوردیم. اما با اینکه به نظر میومد دسترسی های لازم رو توی کانفیگ خود M3x برای اضافه و تغییر استخر داریم، اما به دلایل نامعلومی هرچه زدیم به در بسته خورد! از لحاظ فنی باید استخر اضافه میشد، خطای خاصی هم دریافت نمیکردیم اما در عمل اتفاقی نیفتاده بود. چند روزی انواع رشته ها با پارامترهای مختلف رو بررسی کردیم اما روز، روز پیروزی شکست بود! توی همین فرایند بررسی دیدیم نکته واضحی رو قبلا بهش توجه نکرده بودیم، توی کنترل پنل دستگاه هربار که استخر رو عوض کنید، باید دستگاه مجددا ریست بشه و هربار که دستگاه ریست بشه حدود 10 دقیقه طول میکشه تا به حالت کارکرد عادی برگرده.در نتیجه به احتمال زیاد حتی اگه موفق به اضافه کردن استخر از طریق API هم میشدیم، توی هر بار تعویض حدود 20 دقیقه قطعی داشتیم که اصلا چیز جالبی نبود! یورکا، یورکا! وقتی راه حل اول به شکست خورد ایده جدیدی به ذهنمون رسید، ایده ما این بود که بجای اضافه و کم کردن استخرها، کاری کنیم دستگاه توی بازه های مشخصی یه تک پا به استخر مورد نظر ما سر بزنه و بعد دومرتبه برگرده به استخرهایی که کاربر براش تعریف کرده.
مجددا به داکیومنت CGMiner مراجعه کردیم تا بررسی کنیم چه راه حل هایی دیگه ای میتونه وجود داشته باشه، بعد از مدتی مکاشفه در اعماق، ناگهان ارشمیدس طور ( با این تفاوت که ما لباس پوشیده بودیم اما اون لخت بود!) فریاد یافتم، یافتم زدیم!
کار با CGminer چیست سویچی به اسم balance توی CGMiner تعریف شده که سیاست استفاده از استخرها در نرم افزار رو تغییر میده، یعنی بجای اینکه همیشه سعی کنه به اولین استخر متصل بشه امکان این رو داره که برای هر استخر سهمی در نظر بگیره مثلا 80 درصد پردازش ها رو به استخر اول بفرسته و 20 درصدش رو به استخر دوم.
البته به صورت پیش فرض این سوئیچ توی دستگاه فعال نیست، با توجه به اینکه ما قبلا قسمت های فقط خواندنی رو نوشتنی کرده بودیم تونستیم این سوئیچ رو به سیستم اضافه کنیم!
هش چیست و هک ماینر چطور اتفاق میفتد   با استفاده از این سوئیچ کاربر متوجه قطعی توی سیستمش نمیشه که به چیزی شک کنه، فقط کمی از قدرت پردازش دستگاهش کم شده که مثل موارد عینی که ما دیدیم احتمالا پیش خودش استدلال میکنه بخاطر گرمی دستگاه و کندی اینترنت و … هست. و اینجا اون فرضیه ” اگه چینی ها قبلا این کار رو کرده باشن چی؟ ” بیش از پیش ذهن ما رو مشغول میکنه. کاربر همیشه مومن بعضی از کاربرها مخصوصا اونهایی که تازه دستگاه خریدن روزی چندین مرتبه دستگاهشون رو بررسی میکنند و از دیدن هش ریت و بالا رفتن بیت کوین‌ها شون لذت میبرن، طبیعتا اگه توی لیست استخرها، اسم استخر غیرمرتبتی ببینن سریعا عوضش میکنن و نقشه ما در نطفه خفه میشه، برای این عزیزان هم برنامه ویژه ای داریم! چند پاراگراف قبل دیدید که تونستیم از طریق ssh به دستگاه متصل بشیم، اونجا فایل کانفیگ رو باز کردیم CGminer چیست نرم افزار cgminer موقع ریست دستگاه از طریق این فایل کانفیگ میشه، توی قسمت قرمز رنگ اطلاعات استخرها رو با توجه به چیزی که کاربر در کنترل پنل وارد کرده تنظیم میکنه، اما ما میتونیم بهش لطف کنیم و بگیم لازم نیست برای استخر دوم بررسی کنی ببینی کاربر چی زده، این آدرسی که ما بهت اعلام میکنیم رو تنظیم کن با این درصد مشخص از کارکرد کل دستگاه! یعنی کاربر آدرس استخرهای خودش رو تنظیم میکنه، اما در پشت پرده دستگاه گاهی به آدرس استخر دیگه ای وصل میشه!
عملیات روی دستگاه تستی کاملا موفقیت آمیز بود، از 12 تراهش دستگاه ما 2 تراهش اون رو به استخر خودمون منتقل کردیم!

بفرمایید دسر!

در حال آماده سازی دستگاه تروجان برای نفوذ به مزرعه بودیم که اطلاعات خیلی جالبی تونستیم پیدا کنیم! یکی از دوستان که دستگاهش رو توی فارم قرار داده بود پیش ما اومد و خواست وضعیت دستگاهش رو چک کنیم که کارکردش طبیعیه یا نه. متوجه شدیم بعضی از فارم ها به عنوان مزیت رقابتی کنترل پنلی(معمولا آیپی و پورت برای هر دستگاه) به کاربرانشون میدن تا بتونن دما و وضعیت دستگاه رو از راه دور بررسی کنن، همون لحظه اول حدس زدیم که احتمالا کسی که تا دیروز کارش چیز دیگه ای بوده و حالا اومده فارم دستگاه های استخراج ارز دیجیتال زده، احتمالا کلمه امنیت به گوشش هم نخورده! یه اسکن ساده روی رنج آی پی مزرعه ای که دستگاه دوستمون داخلش بود زدیم و نتیجه جذاب بود! هک ماینر ، جستجو جهت پیدا کردن ماینرها به تعداد راه های رسیدن به خدا پورت باز روی سرور وجود داشت، برای ما از همه مهمتر پروتکل http بود، حدود 80 دستگاه که تقریبا همه اونها از نوع M3x بودن! بی اطلاعی افرادی که توی این زمینه فعالیت داشتند از مسائل امنیتی، مسیری که قرار بود بریم و نفوذ کنیم رو حاضر و آماده در اختیار ما قرار داده بود، حدس دوم ما هم درست بود، از این 80 دستگاه حدود 80 درصدشون پسورد پیش فرض شون عوض نشده بود!!
توی بررسی پورت ها چندتا دوربین هم پیدا کردیم که پسورد دوتا از اونها عوض نشده بود، بررسی کردیم دیدیم که آقا توی یه باغ خیلی با صفا و احتمالا با سوء استفاده از برق کشاورزی یک مزرعه ارز دیجیتال راه اندازی کردن!
هرچند که دسترسی به این سادگی یکم از هیجان قضیه کم میکرد اما تصمیم گرفتیم چند تا تست کوچولو بزنیم! برای شروع خیلی خودمون رو درگیر پیچیدگی های مواردی که بالا توضیح دادم نکردیم، شاید بیشتر میخواستیم یه تحقیق بامزه کنیم! شب قبل از تعطیلات خرداد ماه یه برنامه ساده نوشتم که لیست دستگاه ها رو بگیره، بهشون وصل بشه، استخرشون رو از طریق خود کنترل پنل عوض کنه و ریستشون کنه تا شروع کنن به کار برای استخر جدیدی که ساخته بودیم! و البته بعد از 45 دقیقه به وضعیت قبلی برشون گردونه. احتمال میدادیم چون توی اون 45 دقیقه دستگاه کاملا قطع میشه، کاربر بفهمه و مثلا پسورد ها رو ریست کنه یا استخرهای ما رو عوض کنه، اما هیچ اتفاقی نیفتاد! چند روز بعد کار رو ساده تر هم کردیم، بی خیال اون برنامه شدیم و دستی 5 تا دستگاه رو به صورت کامل، روی استخر خودمون انداختیم! غیر از یکی از کاربر ها که یه ریست ساده روی دستگاهش زد (و باز هم پسوردش رو عوض نکرد) هیچ واکنشی ندیدیم! بیت‌کوین چیست و هک کیف پول چند روزی گرفتار کارهای شخصی بودیم و  بعد وقتی بررسی کردیم دیدیم میزان بیت کوینی که از این طریق استخراج شده بود به قیمت امروز به کمی بیشتر از 2 میلیون تومان رسیده و صاحب مزرعه و دستگاه ها هم هشدار ما رو دریافت نکردن، تصمیم گرفتیم متوقفش کنیم. ما قرار نبود از این راه برای خودمون درآمد بسازیم، حتی دادن این پول به خیریه های مثل محک هم یه جورایی بخشش از جیب مردم بود، یه کار تحقیقاتی هیجان انگیز بود که یه قسمتیش زودتر از اونی که انتظار داشتیم به پول رسیده بود و این هدف ما نبود. ترجیح دادیم برگردیم سر ساخت اسب تروا و فرضیه چینی های بی تربیت…
البته در قسمت بعدی مستنداتی را ارائه میکنیم که نشون میده این فرضیه اصلا باطل نبوده و همین الان هم ایده هک ماینر, متاسفانه در حال اجراست ..
 قسمت سوم و پایانی هک ماینر (زئوس وارد می شود)

انتشار مطالب با ذکر نام و آدرس وب سایت سیسوگ، بلامانع است.

شما نیز میتوانید یکی از نویسندگان سیسوگ باشید.   همکاری با سیسوگ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

47 دیدگاه در “عملیات غیرممکن – نفوذ به مزرعه ( هک ماینر – قسمت دوم)

 1. darkfighter گفت:

  سلام خسته نباشین میخواستم ببینم من چطور و با چه برنامه ای میتونم balance mode رو فعال کنم میشه راهنمایی کنید؟

  1. زئوس Zeus زئوس Zeus گفت:

   سلام دوست عزیز
   اولین قدم این هست که شل از ماسنر بگیرید (دسترسی به خط فرمان امبدد لینوکس) بعد از اون پارامتر های ورودی دیتور cgminer رو تغییر بدید – به شکل پیش فرض دستگاه ها این امکان رو به شما نمیدن

   1. darkfighter گفت:

    ممنون از پاسختون.خوب این دسترسی رو چطور فعال کنم وقتی دستگاه بصورت پیش فرض این اجازه رو بصورت پیش فرض بهم نمیدن؟ ی کوچولو اگر برام بتونین باز ترش کنید ممنون میشم.بعد از همون طریق پورت لن دستگاه قابل اجرا هست ؟

    1. زئوس Zeus زئوس Zeus گفت:

     خواهش میکنم
     نمیدونم قسمت پایانی رو خوندید یا نه تو تون قسمت نحوه کاری که انجام شده رو توضیح دادیم
     عملیات غیرممکن – زئوس وارد می‌شود ( هک ماینر – قسمت پایانی)

 2. nima گفت:

  سلام میشه بگید رنج آیپی فارم رو ازکجا بدست آوردین؟؟

  1. Sisoog Os Sisoog Os گفت:

   سلام یک عدد ماینر به اون فارم دادیم

   1. ali گفت:

    سلام این نرم افزاری ک باهاش ای پی اسکن کردید تو عکس چی اسمش هست؟

 3. AR گفت:

  تا حالا فکر میکردم فقط به ذهن خودم اومده حال کردم خدایی البته من تو اسکن رنج ایپی شانس شما رو نداشتم و خیلی دستگاه های کمتری گیرم اومد فقط کاش اون برنامه رو تمام میکردی که کل هشریت رو نگیریم و فقط از یه درصد کمی استفاده کنیم و البته به ما هم میدادی

  1. زئوس Zeus زئوس Zeus گفت:

   خوب لازمه اشاره کنم که قسمت سوم مقاله رو مطالعه کنید 🙂

 4. amin گفت:

  با سلام دوستان یوزر و پسورد ssh ماینرهای ebit میدونه؟ root/root امتحان کردم نشد لطفا کمک کنید ممنون

  1. زئوس Zeus زئوس Zeus گفت:

   سلام دوست عزیز منم چون دستگاه ebit نداشتم نتونستم پسوردش رو به دست بیارم

   1. amin گفت:

    سلام امکان داره کمک کنید واقعا گیر کردم کل نت گشتم پیدا نکردم میشه یک کمکی کنید و از داخل فریمورش استخراجش کنید؟

    1. زئوس Zeus زئوس Zeus گفت:

     خوشحال میشم بتونم کمکی کنم
     اما اول این که کل فرمویر رو ندارم و دوم این که وقت انجامش رو ندارم
     شما کل فایل فرمور رو دارید – فایلی که از حافظه فلش مین برد خونده باشید نه از اینترنت دانلود کرده باشید

 5. amin گفت:

  با سلام ممنون از اموزش تون میشه توضیح بدید در مرحله اخر چگونه درصد مشخص کنیم ممنون

  1. زئوس Zeus زئوس Zeus گفت:

   سلام به گیت هاب cgminer مراجعه کنید توی قسمت ویکی میتونید توضیحاتش رو بخونید 🙂

 6. جواد گفت:

  سلام
  تعدادی e9.2
  دارم همچین مشکلی دارن چظور درستش کنم با پوتی نتونستم وصل شم
  admin admin
  root root هم نبود پسورد ssh
  کمکم میکنید درستش کنم اینارو؟

  1. جواد گفت:

   لطفا کمکم کنید

  2. زئوس Zeus زئوس Zeus گفت:

   سلام دوست عزیز بله الان منم چک کردم پسورد ورود به شل با پسورد به صفحه وب متفاوت هست !
   برای هک پسورد شل راه های مختلفی هست – مطمئن ترین راه هم هک فر یمور هست که کاری زمان بره
   یا این که با نرم افزار هایی که بر اساس سعی خطا پسورد رو هک میکنن اقدام به پیدا کردن پسورد کنید.
   میشه بگید برای شما دقیقا چه اتفاقی می افته ؟ تا حالا این مدل هک رو روی دستگاه های ebitندیده بودم.

   1. جواد گفت:

    ممنون بابت وقتی که گذاشتین
    گاهی هشریت دستگاها میاد پایین. و درست میشد چند بار فریم ور عوض کردم خازنهای رو برد رو عوض کردم و خمیر سیلیکن هیتسینگارو عوض کردم. بهبود یافت ولی درست نشد
    تا این که اطفاقی دیدم سرور عوض شد . بعد برگشت به سروری که من نوشته بودم. تقریبا هر ۱۰ دقیقه یا بیشتر وصل میشه یه جا دیگه
    که زمان رندمه بعضی وقتا میبینی ۱۰ بعضی وقتا ۳۰ یا غیره

    1. زئوس Zeus زئوس Zeus گفت:

     اوهوم جالبه – آدرس سرورهایی به همراه یوزرش رو میتونی بهم بدی تا منم بررسی کنم ؟

   2. جواد گفت:

    از چه نرم افزار هایی استفاده کنم؟.
    فریم ورشم خیلی گشتم آدرس یا چیزی از این سرور نیافتم. که توش باشه
    مگه وقتی فریم ور عوض میشه نباید همه چی بره ؟ چرا باز هست؟ فریم ورم از سایت خودش برداشتم.

    1. زئوس Zeus زئوس Zeus گفت:

     سلام
     نه گاها فایل های آپدیت اراپه شده تنها بخشی از کل فریمور هستن و به شکل کامل فریمور جایگزین نمیشه
     شما میتونی یه دسنگاه سالم رو آیسی فلشش رو بخونی و فایل رو روی آیسی فلش دستگاهی که ویروسی شده جایگزین کنی اینطور مشکل ویروسی بودن رو حل میکنی
     ولی مشکلی که ایجاد میشه اینه که مک دو تا دستگاه یکی میشه و باید دقت کنی اینا تو یه شبکه با هم قرار نگیرن که درست کار نخواهند کرد .

   3. جواد گفت:

    ممکنه تو تلگرام یا واتس آب مزاهمتون بشم؟ عکس بدم از کارایی که کردم و اون سرور؟
    چون احتمال داره شرکت سازنده خودش این کارو میکنه

    1. زئوس Zeus زئوس Zeus گفت:

     سلام – بله خواهش میکنم

   4. جواد گفت:

    امکان داره تو تلگرام یا واتس آپ باهاتون در ارتباط باشم؟
    09××××××××1

    1. زئوس Zeus زئوس Zeus گفت:

     دوست عزیز متاسفانه ارتباط مستقیم میسر نیست در همین بستر اگر موردی بود بفرمائید

   5. جواد گفت:

    میدونم زیاد مزاهم شدم. تونستین رمزشو پیدا کنین؟
    اگه میشه تو تلگرام یا واتساب بیاین عکس بدم از اون سرور

    1. زئوس Zeus زئوس Zeus گفت:

     سلام دوست عزیز
     والا من فریمور این مدل دستگاه رو ندارم که بتونم رمز رو ازش استخراج کنم
     برای همین هم نمیتونم تلاشی در این خصوص بکنم

     1. جواد گفت:

      شرمندتونم. وقتتونو زیاد میگیرم. میشه یاد بدین من در بیارم رمزشو؟ دنبال چه فایلی باشم تو فریم ور؟ از چه نرم افزاری استفاده کنم؟ کجای فریم ور دسکاری شده که این مشکل پیش اومده؟

     2. زئوس Zeus زئوس Zeus گفت:

      برای این که بتونید چنین کاری کنید لازمه که به ساختار فایل سیستم آشنا باشید – لازمه بدونید لینوکس چطور کار میکنه – لازمه بدونه پارتیشن ها چطور و کجا ذخیره میشوند.
      خلاصه اینطور نیست که بگم فلان مقدار حافظه رو ببین به دست میآد – خیلی پیچیده تره – برای همین گفتم ایمیجش رو برام بفرستید. منظورم ایمیجی هست که از روی آیسی حافظه خوندید نه ایمیجی که از سایت شرکت دانلود کرد – فرق میکنه !!

     3. جواد گفت:

      ایمیل بدین یا هرچی فریم ورشو بفرستم

     4. زئوس Zeus زئوس Zeus گفت:

      فکر میکنم حجم فریمور حداقل بعد از فشرده سازی نزدیک به ۵۰۰ مگ باشه
      ایمیلم اینقدر جا نداره – لطفا توی سایتی مثل http://www.picofile.com/ آپلود کنید و لینکش رو قرار بدید.

 7. محسن گفت:

  سلام
  برای من هم این چنین اتفاقی افتاده است
  من هم قصد داشتم با پورت فورواردینگ ماینرهایم را منیتور کنم
  الان باید چیکار کنم
  و قسمت سوم مقاله شما را ندیدم

  1. زئوس Zeus زئوس Zeus گفت:

   سلام قسمت سوم هنوز نوشته نشده – باید فرضتی پیش بیاد و در مورد قسمت سوم بنویسم – مقداری مفصل هست برای همین هم نیاز به تمرکز داره که تا حالا ممکن نشده

   1. محمد گفت:

    سلام
    زئوس عزیز، من یه دستگاه A1 love core دارم، پسورد SSH رو میخام، چکارایی باید انجام بدم!؟
    کلمه های مختلفی رو تست کردم جواب نداد..

    سپاس.

    1. زئوس Zeus زئوس Zeus گفت:

     احتمالا در باره هک فریمور دستگاه های لینوکس بیس باید یه پست بنویسم :))

 8. ارش گفت:

  سلام مهندس عزیز
  واقعا دستت درد نکنه از بابت مقاله فکر میکنم این اتفاق برا منم افتاده چطور میتونم با شما ارتباط داشته باشم.
  آیا این هک از طریق نصب فریمور پیشنهادی نصاب اتفاق مییفته؟؟

  1. Sisoog Os Sisoog Os گفت:

   سلام دوست عزیز بله اتفاقا یکی از روشها همین میتونه باشه
   از طریق ایمیل و تلگرام

  2. خوشحالم که مفید بوده براتون.
   فریمور دستگاه رو آپدیت کنید(مطمئن بشید از مرجع اصلی فریمور رو دریافت میکنید) و حتما حتما کلمه عبور پیش فرض رو عوض کنید.

 9. علی گفت:

  اقا فیلم هالیوودی شد که….???

  1. متاسفانه یا شاید بعضی مواقع خوشبختانه، واقعیت خیلی داره به فیلم های هالیوودی نزدیک میشه!

 10. Reza Poordana reza گفت:

  احسنت بر شما دوستان سیسوگی!
  مقاله ای بود بس جالب و خوفناک!

  1. قسمت سوم جالب تر هم میشه!

 11. محمد گفت:

  سلام یه چیزی پلیس فتا رو چکار میکنی؟؟
  خیلی خوب بود