موتور جستجوی آی‌سی، از رؤیا تا واقعیت

موتور جستجوی آی‌سی، از رؤیا تا واقعیت

موتور جستجوی آی‌سی، از رؤیا تا واقعیت
موتور جستجوی آی‌سی، از رؤیا تا واقعیت

اگر از همراهان قدیمی سیسوگ بوده باشید، احتمالاً متوجه شده‌اید که در چند ماهه اخیر خیلی کم فعالیت کردم (البته به ظاهر) و پست‌های کمی نوشتم.

البته از نظر خودم یکی از پر فشارترین ماه‌های کاری رو پشت سر گذاشتم، کنار کار اصلی خودم توی الکترونیک که مثل هر شخص دیگه ای که بخواد زنده بمونه باید پول در بیاره، نگهداری و مراقبت از سرورهای سیسوگ هم بود و گاهی هم هرچند کم وقت گذاشتن برای جواب دادن چند تایی کامنت. اما بیشتر وقتم در حالی گذشت که داشتم برای عملی کردن یکی از رؤیاهایی که داشتم تلاش می‌کردم. بگذارید یکم به قبل برگردم، وقتی که هنوز اینترنت چنین نبود!

 

فلاش‌بک غم انگیز

flashback

در دورانی که هنوز اینترنت فراگیر و خانگی نشده بود و تمام دسترسی ما به اینترنت از طریق کافی‌نت بود، شرکت اتمل میکروکنترلر AT89S51 رو معرفی کرده بود. خوبی این میکروکنترلر این بود که برای پروگرام کردن آن نیازی به بأس پارالل نبود و می‌شد از طریق ۴ رشته سیم این کار را انجام داد و دیگر لازم نبود هی میکروکنترلر را از مدار جدا و کرد و روی مدار سوار کرد. واقعاً برای آن روزها و آن امکانات اتفاق بزرگی بود.

اون موقع توی شهرستان کوچک ما قطعه فروشی بزرگی نبود که چنین قطعاتی داشته باشد و برای همین، بعد از مدت زیادی چشم انتظاری بالاخره تابستان سر رسید و فصل سفر شروع شد! و ما هم مثل خیلی دیگر از خانواده‌های ایرانی عازم سفر شدیم. در تمام مدت سفر دل توی دلم نبود که به اصفهان یا تهران برسیم و بتونم برم بازار قطعه و میکروکنترلر و پرواگرامر مربوطه رو خریداری کنم.

بعد از کلی چشم انتظاری بالاخره داشتم وسط بازار الکترونیک قدم می‌زدم و نگاهم محو دستگاه‌ها و قطعات چیده شده در ویترین مغازه‌ها شده بود. واقعاً قابلیت این را داشتم که ساعت‌ها و ساعت‌ها بدون خستگی در این بهشت الکترونیک بدون ذره‌ای خستگی قدم بزنم اما متأسفانه زمان کم بود و باید بیشترین استفاده از آن را می‌بردم، این شد که مغازه به مغازه شروع کردم دنبال این میکروکنترلر و پروگرامر گشتن.

شاید بالای ۲۰ یا ۳۰ مغازه رو پرس و جو کردم هیچ کدام نداشتند و نمی‌دانستند که چه کسی ممکن است این قطعه را داشته باشد. نا امید و خسته از شنیدن مکرر نه!

با خودم فکر می‌کردم چی می‌شد اگر دفترچه‌ای وجود داشت که مثل دفترچه تلفن که مغازه‌ها قطعات خود را در آن یادداشت می‌کردند و آدم هر آنچه را می‌خواست در آن بدون فوت وقت می‌توانست بیاید و مستقیم سراغ مغازه مورد نظر می‌رفت.

 

این اتفاق جرقه ایده‌ای بود که هیچ وقت فراموشش نکردم.

قسمت غم انگیز ماجرای من این بود که بعد از کلی پرس و جو بالاخره پروگرامر و آی‌سی را خریدم وقتی به خانه بازگشتم به دلیل خط و خش‌هایی که سی دی آن داشت عملاً غیر قابل استفاده شده بود. هیچ حسی بدتر از حس من در زمانی که فهمیدم بعد از این همه انتظار و هیچان نمی‌توانم از آن پروگرامر استفاده نبود.

 

عصر دیجیتالی سر رسید.

عصر دیجیتال

بالاخره عصر دیجیتالی سر رسید اما با دردسرهای دیجیتالی خودش.

متأسفانه خیلی دیرتر از بقیه اصناف، صنف الکترونیک شروع به دیجیتالی کردن بازار کرد. حالا که دانشجو هستم و در شهر بزرگی تحصیل می‌کنم و اینترنت این‌قدرها هم چیز عجیبی نیست! اما باز هم اکثر مغازه‌ها و توزیع کننده‌های قطعات، سایت ندارند یا اگر دارند هم برای سفارش آنلاین هزار و یک اما و شاید و اگر دارند.

بارها و بارها به یکی از عرضه کننده‌های بزرگ پیشنهاد دادم که وب‌سایتی برای فروشگاهش ایجاد کند، حتی حاضر بودم خودم سایت را راه اندازی کنم، چرا که به خوبی می‌فهمیدم دوستانی که در شهرستان زندگی می‌کنند با چه مکافات و سختی‌ای باید قطعات مورد نیاز خود را تأمین کنند، تازه اگر بتوانند در فرصت کوتاهی که دارند قطعه را در بازار الکترونیک پیدا کنند بله فقط پیدا کنند بحث‌های قیمت و جزییات کیفیت و … همه به کنار!

از من اصرار و از دوست قطعه فروش ما انکار نمی‌دانم چرا موافقت نکرد، نمی‌داند چرا آدم‌ها این همه در مقابل تغییرات مقاومت می‌کنند، اما این مقاومت‌ها زیاد دوام نیاورد و تغییرات راه خودش را باز کرد و به پیش شتافت.

 

از دربه‌دری تا آوارگی مجازی

تقریباً می‌شود گفت اواخر دوره تحصیل هستم و تعداد فروشگاه‌های آنلاین الکترونیک به تعداد قابل قبولی رسیده است، به نحوی که قطعات مورد نیاز پروژه پایانی رو به کل توانستم به شکل آنلاین سفارش دهم. اما فکر نکنید به سادگی این مهم دست یافتنی شد.

در واقع از دربه‌دری بین مغازه‌های بازار الکترونیک رسیدیم به آوارگی مجازی در سایت فروش آنلاین قطعات! فلان قطعاً را کدام فروشگاه دارد، آیا بهترین قیمت و کیفیت را ارائه می کنه؟

حتی گوگل هم جواب آن را نمی‌داند!. چرا که سایت ساختار مناسبی برای خزش گوگل ندارند، چرا که فروشگاه‌ها اصول سئو را رعایت نکرده‌اند، چرا که هر اسمی که دوست گذاشته‌اند روی قطعه گذاشته‌اند، و هزار و یک دلیل دیگر که نهایتاً مجبور می‌شوید در به در بین سایت‌هایی که می‌شناسید و نمی‌شناسید دنبال قطعه‌ای که یکم متعارف نیست بگردید شاید فروشگاهی را پیدا کنید آن قطعاً را داشته باشد.

دوباره ایده دفترچه در ذهنم جرقه زد. چرا جایی نیست که بشود به سادگی آنچه را می‌خواهم پیدا کنم؟ چرا نباید چنین چیزی وجود داشته باشد. موتور جستجوی قطعات الکترونیک!

 

وقتی که پارت‌جو آمد

پارت جو

حالا یک گروه بودیم. تازه سیسوگ را شروع کرده بودیم و درگیری بسیاری داشتیم هم برای کارهای فنی سایت و هم برای تهیه و ویرایش مقاله، تا این که پارت‌جو آمد. ما هم معرفی‌اش کردیم و استفاده کردیم و چشم انتظار ارتقاءهای بعدی بودیم، سرعت بیشتر،‌ امکانات جدیدتر، تجربه کاربری بهتر و ….

ولی متأسفانه هیچ کدام محقق نشد، انگار پارت‌جو در زمستان طراحی و گرفتاری گیر کرده باشد و فریز شده باشد!! شایدم درگیر ارتباطات سخت و جمود برخی فروشندگان قطعات الکترونیک بود… 

بالاخره اوایل امسال وقتی داشتیم دنبال قطعه‌ای می‌گشتیم و از پیدا نکردنش کلافه شده بودیم و از این که حداقل فروشگاه‌هایی را می‌شناسیم که در پارت‌جو پشتیبانی نمی‌شود، فکر کردم باید کاری کرد!

و آن کار چیزی نبود جز موتور جستجوی آی‌سی. همان دفترچه تلفن دوران نوجوانی – حالا کمی هم مدرن‌تر. کمی هم کاربردی‌تر…

 

موتور جستجوی آی‌سی

موتور جستجو آی‌سی

در واقع حدود یکی، دو هفته فقط به خیال پردازی در مورد ایده پرداختیم، چیزهایی که نیاز داشتم، کارهایی که باید می‌کردم! کم نبودند، ساده نبودند و راستش را بخواهید حتی ترسناک بودند!

اما بالاخره بعد از ماه‌ها تلاش و شکست‌های پی در پی بالاخره موفق شدیم که نمونه اولیه‌ای را آماده کنیم که امکان جستجو در آن تا جای ممکن سریع باشد، تا جای ممکن هوشمند باشد، تنها یک موتور جستجو نباشد بلکه در پیدا کردن قطعات با قیمت و کیفیت مناسب بتواند جوابگو باشد.

بشود دیتاشیت و مستندات فنی قطعات را از آن دانلود کرد (هرچند که فعلاً لیست ما کامل نیست ولی کم کم کامل‌ترش خواهیم کرد). و تعداد زیادی امکانات دیگر، آموزش کار کردن با موتور جستجوی آی‌سی را می‌توانید در مقاله آموزش کار با موتور جستجوی قطعات الکترونیکی ISee آی سی سیسوگ مطالعه کنید.

فکر می‌کنم موتور جستجو آی‌سی یه سامانه خیلی باحال و البته کاربردی است که بعد از چند ماه بررسی و تحقیق و البته زحمت زیاد ایجاد کردیم. خوشحال میشم نظرتون رو در موردش بدونم و اگر ایرادی دیدید حتماً با ما در میان بگذارید تا سریعاً رفع کنیم.

با آمدن موتور جستجو آی‌سی اتفاق‌های هیچان انگیز تمام نشده و تازه اول راه اتفاق‌های جالب و هیچان انگیز هستیم.

حمایت از Zeus ‌

خوشحال میشیم برای تداوم و کیفیت ما رو حمایت کنید.

1 نفر

پــــســنــدیـده انـد

توجه

Zeus ‌
Zeus ‌

زئوس هستم ساکن المپ

دیدگاه ها

52 دیدگاه

 • داود
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۰

  ممنون از زحمات شبانه روزی و لطفی که به ما شهرستانی های عاشق الکترونیک دارید
  اسدی از کبودراهنگ

  • Zeus ‌
   zeus
   ۲۲ مرداد ۱۴۰۰

   خواهش میکنم دوست عزیز
   و متشکر برای حمایتتون از ما 🙂

 • علی
  ۱۴ آذر ۱۳۹۹

  خداقوت.
  1-اگه میشه تعداد موجودی قطعه رو هم مشخص کنید
  2-بنظرم بهتره حالت پیش فرض جستجو روی کالاهای موجود باشه
  3-سوم دایرکت مستقیم تری به لینک قطعه هم بزارید تا سریع بتونیم به نتایج برسیم
  4-بعلاوه تغیییرات قیمت جدول نداره و فقط میشه فهمید که قیمت کم شده یا زیاد شده

  • Sisoog Os
   Sisoog Os
   ۲۸ دی ۱۳۹۹

   سلام دوست عزیز
   متاسفانه تعداد موجودی قطعه را خیلی از فروشگاه ها قرار نمیدند و خیلی شون هم این را محرمانه میدوند که البته شایدم حق داشته باشند
   2- ما هنوز نتونستیم موجودی خیلی از فروشگاهها را دقیق متوجه بشیم و بهتر دیدیم این فیلتر در حالت غیرفعال باشه البته بزودی وقتی شما سرچ بزنید میتونید این فیلتر را ثابت نگه دارید که لازم نباشه بعد از هر سرچ اون را بزنید
   3- حتما این موضوع را بررسی خواهیم کرد
   4- فکر کنم کمی بدقلق هست و گرنه داره قیمت

 • sina
  ۱ آذر ۱۳۹۹

  خیلی خوب طراحی شده فقط چند مشکل داره
  مثلا کلمات کلیدی را صرفا به صورت کامل جست و جو می کند و توانایی گشتن به صورت کاراکتر به کارکتر یا کلمات مشابه رو نداره
  دوم اینکه اکثر وبسایت ها از اسم مشترک قطعه استفاده نمی کنند و سامانه باید حالت شاخه ای داشته باشد مانند سایت ایمالز
  منظور من از جستجو کاراکتری چیست؟
  مثال : ST7735S
  سایت :
  S
  ST
  ST7
  ST77
  ST773
  ST7735
  ST7735S
  و اینطوری تقریبا بهترین نتیجه را می دهد
  اما مثلا ST اگر به STM رسید از لیست جستجو حذف شود.
  باتشکر از اینکه این موضوع دقدقه شما بوده است
  خدایارتان

  • Sisoog Os
   Sisoog Os
   ۱ آذر ۱۳۹۹

   اگر البته درست منظور شما را متوجه شده باشم مشکل سیستمی که میفرمائید اینه که باعث میشه نتیجه های بی فایده زیادتری به شما نشون بده
   البته حسنی که این سیستم شما میتونه داشته باشه برای مواردی که تعداد سرچ خیلی کم هست شاید پیشنهادی را جهت ارائه داشته باشه
   البته ما بزودی قراره توسط الاستیک کمی ساختار را بهتر کنیم که مطمئنا تاثیرش را خواهید دید

 • علی داریانی
  ۲۹ آبان ۱۳۹۹

  حقیقتا کار بسیار با ارزشی کردید و این یک آجر بزرگیه برای بنای الکترونیک و پیشرفت این مملکت ، خیلی هامون نیاز به همچین سامانه ایی رو حس میکردیم ولی هیچکس جسارت راه اندازیشو نداشت.(به جز بچه های پارت جو البته) مطمعنا اجر دنیا و آخرتشو میبینین!!

  • Sisoog Os
   Sisoog Os
   ۳۰ آبان ۱۳۹۹

   ممنون از نظر لطفتون

 • علی
  ۲۷ آبان ۱۳۹۹

  وای …عالیه
  این خیلی بهتر از پارتجو شده الان
  البته بعضی از سایت هایی که شما گذاشتین (خودم شیرازی‌ام و میدونم) به روز نیستن و تعداد کمی از قطعات رو داشتن میزاشتن که دیدن همینطوری بندازن به مردم بیشتر براشون میصرفه تا سایت رو به روز نگه دارن.
  ولی خیلی عالیه خداقوت

  • Sisoog Os
   Sisoog Os
   ۲۹ آبان ۱۳۹۹

   سلامت باشید دوست عزیز

 • حسین
  ۲۱ آبان ۱۳۹۹

  سلام زئوس جان

  خیلی ممنونم، خیلی دوست دارم با شما همکاری داشته باشم.

  ممنونم

  • Sisoog Os
   Sisoog Os
   ۲۲ آبان ۱۳۹۹

   سلام دوست عزیز
   ممنون از نظر لطفتون شما هم میتونید جزئی از تیم سیسوگ باشید اگر تمایل داشته باشید 🙂

 • hd
  ۱۱ آبان ۱۳۹۹

  اقا دمت گرم، بسیار عالی و به شدت کاربردی

 • DigitMan
  ۹ آبان ۱۳۹۹

  سلام
  به به، چه خوب!

  حتما به بقیه دوستانم هم معرفیش میکنم

  خیلی خوب و کاربردی هست!

  به امید روزای بهتر

  • Sisoog Os
   Sisoog Os
   ۹ آبان ۱۳۹۹

   سلام
   معرفی این سامانه به بقیه دوستانتون بزرگترین کمک شما به پیشرفت این سامانه هست

 • محمدرضا عابدینی
  محمدرضا عابدینی
  ۶ آبان ۱۳۹۹

  سلام همیشه سوپرایزمون کردید دست همتون درد نکنه واقعا دست مریزاد…

  • Sisoog Os
   Sisoog Os
   ۶ آبان ۱۳۹۹

   سلام خواهش میکنم جناب مهندس

 • علی اکبر سعیدی
  ۳ آبان ۱۳۹۹

  چرا هیچ لینک و تبلیغی از این موتور جستجو در صفحه اول سایت تان نیست ؟

  • Sisoog Os
   Sisoog Os
   ۳ آبان ۱۳۹۹

   سلام حرف شما متینه بزودی انشاله اون هم قرار میگیره
   متاسفانه بخاطر زمان بندی انتشار اون را حذف کردیم

 • Panda !
  panda !
  ۳ آبان ۱۳۹۹

  واقعا خوب شده. به نظر،جامعه الکترونیک هم داره یواش یواش به روز میشه.
  به امید پیشرفت و موفقیت آی سی.

  • Sisoog Os
   Sisoog Os
   ۳ آبان ۱۳۹۹

   ممنون از شما دوست عزیز

 • جواد سعدی
  ۲ آبان ۱۳۹۹

  سلام
  تشکر از سایت عالی سیسوگ…
  واقعا برام شبیه خیاله که همچین موتور جستجویی رو راه اندازی کردید. خاطرات شما تقریبا شبیه خاطرات من هست توی پیدا کردن قطعات از بازار.
  امیدوارم کاری که شروع کردید هر روز پیشرفت کنه و مشکل مهندسین الکترونیک رو حل کنه…
  واقعا تشکر

  • Sisoog Os
   Sisoog Os
   ۲ آبان ۱۳۹۹

   سلام دوست عزیز
   با انرژی که شما همراهان سیسوگ میدید حتما ما تمام سعی مون را خواهیم کرد

 • محمدصادق زهدی
  ۲ آبان ۱۳۹۹

  سلام بسیار عالی. خدا قوت
  بنده خودم تو همین مدت استفاده کردم چندین بار . ..

  • Sisoog Os
   Sisoog Os
   ۲ آبان ۱۳۹۹

   سلام ممنون از شما امیدوارم کاربردی بوده باشه

 • عقیل
  ۳۰ مهر ۱۳۹۹

  بسیار کاربردیه و از شما ممنونیم. منتهی خوب می‌شد:
  1. مثل سایت Alldatasheet می‌شد از طریق دیتاشیت هر قطعه، به فروشگاه مورد نظر رسید
  2. آدرس فروشگاه که مثلاً کدوم استان هستش مطرح می‌شد(درسته اسم فروشنده رو زدین اما الان معلوم نیست کدوم قطعه مال کدوم شهر هستش).
  3. فروشگاه‌ها از نظر کیفیت و کمیت دسته بندی و رتبه بندی می‌شدن (با توجه به اینکه خودتون می‌دونین فروشگاه‌ها چطور برخور میکنن، بعضیاشون سوالت تموم نشده و بدون اینکه بهت نگاه کنن میگن “نه نداریم”)
  4. مثل دیجی‌کالا مشتری دو روش برای گرفتن محصولش داشته باشه( از خود آی‌سی در صورت موجود بودن یا فروشگاه‌ها)
  5. با توجه به اینکه شما معرفی کننده فروشگاه‌ها هستین پایشی بر روی فروشگاه‌ها داشته باشین که یک وقت اگه بین فروشگاه و مشتری مشکلی پیش امد شمارو به عنوان معرفی کننده مسئول بدونن.

  • Sisoog Os
   Sisoog Os
   ۱۷ آبان ۱۳۹۹

   ممنونم دوست عزیز از پیشنهاداتتون
   ما داریم سعی میکنیم دیتاشیت ها را هم به ساختار اضافه کنیم که البته برای برخی محصولات دسته باندی شده مثل STM32 هم اکنون هم وجود داره
   بحث استانها هم انشاله اکی خواهد شد
   برای بحث کیفیت و اینکه کاربرها امتیاز بدند موارد زیادی مد نظرمون هست که هنوز به جمع بندی نرسیدیم ولی بدمون نمیاد بشه این کار را انجام داد ولی کم هم زود هست

   در مورد موضوع 4 و 5 لازمه به ذکره که ما اصلا در این فاز و فکر میکنم اینده قصدی بر مدیریت جنس های خریداری شده و اینکه به عنوان واسطه عمل کنیم نداریم و این کار باعث میشه ما از رسالت خودمون فاصله بگیریم
   به عبارتی هیچ گونه مسئولیتی هم سیسوگ در مسیر خرید و فروش ندارد و نخواهد داشت ما فقط یک موتور جستجوی ساده هستیم و همانطور که شما در گوگل سرچ میزنید به فروشگاه میرسید و همه موارد را بررسی میکنید برای ما هم دقیقا همین موضوع هست
   و این موضوع هم ما صراحتا در قوانین سایت نوشتیم

 • سیدوحیدرضا برهانی
  ۳۰ مهر ۱۳۹۹

  سلام. تا همینجا هم خوبه. ولی اگر سورس کد رو هم منتشر کنید یا حداقل یک api براش درست کنید که بقیه هم بتونن تکمیلش کنند خیلی بهتره. به نظرم این زمونه اگر برنامه ها “دوستدار توسعه دهنده” نباشن اصطلاحا می میرن و از بین می رن.

  • Sisoog Os
   Sisoog Os
   ۳۰ مهر ۱۳۹۹

   سلام چند تا از دوستان هم این پیشنهاد را دادن
   البته قسمتهای مختلف این سیستم با تکنولوژی های متفاوت نوشته ولی درباره این پیشنهادتون حتما جدی فکر خواهیم کرد

 • َAmir
  ۳۰ مهر ۱۳۹۹

  آقا دست خوش … خیییلی خوبه … یعنی عالیه این ISee … حتی بهتر از پارتجو … اینو بوک مارک کردم تا داشته باشم …

  • Zeus ‌
   زئوس Zeus
   ۳۰ مهر ۱۳۹۹

   سلام دوست عزیز
   متشکرم برای این همه انرژی مثبت 🙂
   امیدوارم که با حمایت دوستان بتونیم قابلیت های جدید رو زودتر رونمایی کنیم

 • Rich_Dad IRANEMBEDDED
  Rich_Dad
  ۳۰ مهر ۱۳۹۹

  سلام بر زئوس
  به نوبه خودم و از طرف تیم Rich_Dad به شما تبریک عرض می کنم، بابت این کار بدیع و امیدواریم شاهد اعتلای بیش از پیش صنعت الکترونیک کشور در کنار یکدیگر باشیم.
  @richdados

  • Sisoog Os
   Sisoog Os
   ۳۰ مهر ۱۳۹۹

   سلام علیکم
   متشکر از این همه انرژی مثبت شما و البته تشکر از فعالیتهای مثبت شما در سیسوگ
   از طرف زئوس :-))

 • ابوالقاسمی
  ۳۰ مهر ۱۳۹۹

  سلام خداقوت.پارت جو بسیار خوب بود و من ازش بسیار استفاده میکردم.فقط یه مشکلی هست که اگه بتونین تو این سایت جدید راه اندازیش کنین فکر میکنم طرفدار داشته باشه اونم اینکه قطعات رو از فروشگاه ها خرید و جمع اوری کنین و هزینه برای جمع آوریش بگیرین. یه جورایی میشین دیجیکالا تو قطعات الکترونیک.یعنی شما ثبت سفارش تو سایت شما انجام بشه و شما از اون سایت ها و مغازه جمع کنین

  • Sisoog Os
   Sisoog Os
   ۳۰ مهر ۱۳۹۹

   سلام دوست عزیز
   بله یادم هست چنین قابلیتی را استارت زده بودند و البته میتونه قابلیت مفیدی باشه
   راستش ما فعلا قصدی واسه شروع موارد اینچنینی نداریم مواردی که میتونه تمرکز ما را از ارتقا سایت کم کنه ولی در صورتیکه میزان استقبال خوب باشه و بتونیم پارتنر قابل اعتمادی در این حوزه پیدا کنیم شاید این قابلیت را مد نظر قرار بدیم

 • محمد
  ۲۹ مهر ۱۳۹۹

  واقعا ایده فوق العاده‌ای هست.
  دست مریزاد و خسته نباشید.
  با توجه به اینکه قیمت ها 10 برابر شده و هیچ فروشگاهی دیگه نمی تونه کالکشن کاملی از قطعات داشته باشه isee می تونه نجات دهنده باشه.
  بنده قبلا همچنین ایده‌ای رو برای کتاب داشتم.
  اما این موضوع که ممکن هست در یک سبد خرید از چند فروشگاه مختلف سفارش داشته باشیم موضوع ناخوشایندی هست.
  هم اینکه باید در چند سایت عضو شد و بسته‌های پستی متعددی به جای یک بسته باید دریافت کرد.
  در مورد اسم هم isee و ic یک جور تلفظ می‌شن و از این نظر حس بامزه‌ای داره🙂
  درود بر شما مردان عملگرا.
  انشالله شاهد اتفاقات خوب باشیم.
  ممنون از تیم دوست داشتنی سیسوگ💚

  • Sisoog Os
   Sisoog Os
   ۳۰ مهر ۱۳۹۹

   سلام دوست عزیز و ممنون از انرژی مثبت شما
   بله این ایده میتونه بصورت تخصصی در حوزه های دیگه هم اجرا بشه و کارایی داشته باشه
   البته بحث انتخاب بهترین و اینکه شما در انتخاب بهترین سورس صرفا فعال باشید میتونه دو تا موضوع متفاوت باشه و البته هر کدام کاربردی و مناسب باشه

 • صابر
  ۲۹ مهر ۱۳۹۹

  دم شما گرم.

  کم نیستند مثل شما که این چنین خیالی در سر داشتند. من هم همیشه برای کاربر ایرانی که عموما به بازار ایرانی دسترسی دارد آرزوی چنین ابزاری را داشتم. صحبت های محدودی با بعضی فروشنده ها هم کردم ولی با توجیه لو نرقتن اسرار بازار فروش حاضر به همکاری نبودند!

  دست مریزاد دارد که چنین کاری را شروع کردید. امیدوارم به جایگاه مناسبی در بازار الکترونیک ایران دست پیدا کنید. همچنین آمادگی خودم را برای هر کمک داوطلبانه یا نوع دیگر در این پروژه اعلام می‌کنم.

  • Sisoog Os
   Sisoog Os
   ۳۰ مهر ۱۳۹۹

   سپاس از شما دوست عزیز
   ممنون از لطفتون همراهی شما عزیزان برای ما بهترین مشوقه

 • VHD
  ۲۹ مهر ۱۳۹۹

  بسیار عالی
  ممنون

 • Saeed
  ۲۹ مهر ۱۳۹۹

  سلام
  خدا قوت و خسته نباشید
  واقعا ایده جالب و کاربردی هست اللخصوص برای ما شهرستانی ها ، امیدوارم با پشتکار بیشتر ادامه بدید و موفق باشید .
  امیدوارم آپدیت های بعدی قسمت فیلتر موجود بودن یا نبودن (مسئله این است)
  رو قرار بدید 🤗

  • Sisoog Os
   Sisoog Os
   ۳۰ مهر ۱۳۹۹

   سلام ممنون دوست عزیز
   البته بحث فیلتر موجود بودن که همین الان هم هست 🙂

  • Zeus ‌
   زئوس Zeus
   ۳۰ مهر ۱۳۹۹

   سلام دوست عزیز
   متشکرم، با حمایت های دوستان امیداورم که بتونیم کارهای بهتری نیز انجام بدیم
   + الان فیلتر موجودی و عدم موجودی محصول توی سایت هست – توی نوار سمت راست

   • saeed
    ۵ آبان ۱۳۹۹

    با تشکر از شما عزیزان بعله من از طریق گوشی رفتم و منو سمت راست رو ندیدم .
    امروز از طریق سیستم استفاده کردم و لذت بردم از طراحی و قسمت های جالب اون .
    شاید خیلی چیز ها رو نشه گفت ، اما با دیدن سایت شما در موضاعاتی که گوگل سرچ میکنیم احساس خوشایندی رو میده از اینکه قراره مطالب ساده و جامعی رو در اون زمینه داشته باشیم و امیدوارم ادامه دارباشه این روند . از دیدن این حجم از زحمت شما عزیزان و علم شما در این زمینه ، احساس شرمندگی دس میده به ادم . جای تشکر قدردانی داره و امیدوارم سالم و موفق و پیروز باشید .

    • Sisoog Os
     Sisoog Os
     ۶ آبان ۱۳۹۹

     سلام
     لطف شما دوستان بی شک به ما انرژی زیادی میده
     ممنون از شما

 • علی اسماعیلی
  CounterMader
  ۲۹ مهر ۱۳۹۹

  زحمات و تلاشهای شما برای پیشرفت الکترونیک ستودنیست و قاعدتا این کار نیز از جمله تلاش هایی است که بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت.
  اما اگه میخواید که کاری ماندگار و نفعی برای خودتون داشته باشه ،حتما از استارت کار به تجاری سازی اون فکر کنید تا مثل بقیه بعد از مدتی فراموش نشه.
  اگه علاقه به پیشرفت کار دارید ،حتما سورس های پروژه رو در گیت هاب منتشر کنید تا افراد دیگه هم در پیشرفت پروژه سهیم بشن و هم اشکالات سریع بر طرف بشه.
  دامنه .com سایت رو سریعا بخرید تا یه سود جوی از خدا بیخبر نخریدتش.
  بنظرم بعد از جست و جوی قطعه ،روی هدر یه توضیح مختصر درباره عملکرد قطعه و لینک دیتاشیت اون و البته پین اوت(چون برای خودم خیلی پیش اومده که صرفا جهت دیدن پین اوت قطعه اونو سرچ کردم)نمایش بدید و بعد قیمت ها.
  سعی کنید فروشندگان خارجی رو هم پشتیبانی کنید(مثلا mouser).
  گزارش کلیک ها رو هم تهیه کنید (مثلا به واسطه انجین شما چند نفر به فروشگاه ها هدایت شدند) و حتما اون ها رو منتشر کنید چون میتونه تبلیغات خوبی برای شما باشه.
  میشه روی یک نرم افزار مدیریت فروشگاه قعطات الکترونیک هم کار کرد که به صورت رایگان در اختیار اصناف قرار بگیره و هم دیتابیس سرچ انجین شما قوی تر میشه و هم روی فروش اونها تاثیر میزاره و لیست قطعات فروشگاه اونها هم بروز نگه داشته میشه.
  اگه بتونید اپلیکیشن نوت ها و دیتاشیت های قطعات مهم رو به فارسی ترجمه کنید و با گرفتن حق اشتراک اون رو در اختیار افراد بزارید بنظرم میتونه موفق باشه.
  البته اینها همگی ایده های خام هستن و اینکه چقدر قابلیت اجرایی دارن شما بهتر میدونید.
  در کل میتونه با تلاش زیاد پروژه موفقی بشه و من بسیار خوشحالم که مجموعه سیسوگ چنین پروژه ای رو مدیریت میکنه.

  • Sisoog Os
   Sisoog Os
   ۳۰ مهر ۱۳۹۹

   سلام دوست عزیز
   ممنون بابت نظر لطفتون
   در مورد انتشار سورس ها, اول نیازه کمی سیستم تثبیت بشه ولی حتما در موردش فکر خواهیم کرد بخصوص اگر استقبال مناسب باشه
   البته این دامنه ها خیلی وقته گرفته شده اند 🙂

   راستش ما همین الان محصولات دسته بندی شده دارید دیتاشیت ها را ارائه میدیم که قراره هم تعدادشون زیادتر بشه و هم اطلاعات بیشتری درج کنیم اگر الان STM32 را سرچ بزنید میتونید با محصولات دسته بندی شده اشنا بشید
   در مورد گزارشات و کلا باز کردن برخی اطلاعاتی که در این فضا رد و بدل میشه برنامه های خوبی داریم همین الان شما در صفحه فروشگاهها میتونید تعداد محصولات هر فروشگاه و موجودی اونها را مشاهده کنید ..

   حتما در مورد ایده های شما بیشتر فکر خواهیم کرد و امیدوارم برخی از اونها که ما هم به اونها فکر کردیم را بتونیم پیاده سازی کنیم

  • صابر
   ۳۰ مهر ۱۳۹۹

   سلام

   چه ایده‌ی خوبی دادید. اینکه اپلیکیشنی برای قروشندگان طراحی کنید و رایگان در اختیار اونها قرار بدید تا خود فروشنده ها محصولات و موجودی شون رو به روز کنن. اینجوری بار زیادی از روی تیم isee برداشته میشه و بعد از مدتی سود مناسب و فروش بیشتری به فروشندگان تعلق میگیره. چیزی مثل پلتفورمی که اسنپ فود در اختیار رستوران ها قرار میده.

   امیدوارم تیم سیسوگ توجه ویژه‌ای به این ایده برای گسترش isee داشته باشند

   • Sisoog Os
    Sisoog Os
    ۱ آبان ۱۳۹۹

    سلام
    جناب مهندس همین الان هم ما بصورت اتوماتیک داریم اطلاعات فروشگاهها را برمیداریم
    البته اینکه پلتفرمهای خاصی ما اماده کنیم و پیشتهاد بکنیم پیشنهادی بدی نیست ولی مهم ترین موضوع فروشنده ها هستند
    تعدادی از فروشنده ها که خیلی کم هم نیستند از چنین سیستم هایی زیاد خوششون نمیاد و البته امیدوارم در اینده این قضیه کمی تغییر کنه و بتونیم راهکارهای اینچنینی را هم پیشنهاد بدیم

پر بحث ترین ها

مسابقه دوم : چالش برنامه نویسی به زبان C

مسابقه اول سیسوگ (مسابقه اول: درک سخت افزار) انتقادهای زیادی رو در پی داشت تا جایی که حتی خودمم به نتیجه مسابقه...

Zeus ‌ Zeus ‌
 • 2 سال پیش

راه اندازی LCD گرافیکی Nokia 1661 و دانلود کتابخانه آن

LCD گرافیکی یکی از مهم ترین پارامترهای موجود در طراحی انواع مدارات الکترونیکی پیچیده و حتی ساده است ، نمایش وضعیت و...

Zeus ‌ Zeus ‌
 • 4 سال پیش

ریموت کدلرن و چکونگی دکد کردن آن به همراه سورس برنامه

ریموت کنترل امروزه کاربرد زیادی پیدا کرده است؛ از ریموت‌های درب بازکن تا ریموت‌های دزدگیر و کنترل روشنایی همه از یک اصول اولیه پیروی می‌کنند و آن‌هم ارسال اطلاعات به‌صورت بی‌سیم است....

Zeus ‌ Zeus ‌
 • 5 سال پیش

همه چیز درباره ریموت کنترل‌های هاپینگ

امنیت همیشه و در همه‌ی اعصار، مقوله‌ی مهم و قابل‌توجه‌ ای بوده و همیشه نوع بشر به دنبال امنیت بیشتر، دست به ابداعات و اختراعات گوناگونی زده است. ریموت کنترل یکی از این اختراعات است. در این مقاله، به بررسی امنیت انواع ریموت‌های کنترل خواهیم پرداخت....

Zeus ‌ Zeus ‌
 • 5 سال پیش

مسابقه سوم: استخراج داده از رشته ها در زبان C

نزدیک به 5 ماه از مسابقه دوم سیسوگ می‌گذره و فکر کردم که بد نیست یک چالش جدید داشته باشیم! البته چالش‌ها...

Zeus ‌ Zeus ‌
 • 2 سال پیش

مسابقه ششم: بزن میکروکنترلر را بسوزون!

بزنم میکروکنترلر را بسوزونم اونم تو  این شرایط!، طراحی مسابقه از اون چیزی که به نظر می‌رسه سخت‌تر است، باید حواست باشه...

Zeus ‌ Zeus ‌
 • 11 ماه پیش

آموزش قدم به قدم راه اندازی +NRF24L01

آموزش قدم به قدم راه اندازی +NRF24L01  با کتابخانه سازگار با انواع میکروکنترلرها و کامپایلرها قبل از اینکه قسمت بشه با ماژول...

رسول خواجوی بجستانی رسول خواجوی بجستانی
 • 3 سال پیش

ساخت ماینر با FPGA و ARM

چند ماهی هست که تب بیت کوین و ارزهای دیجیتال خیلی بالا رفته! چه شد که این پست را نوشتم همانطور که...

Zeus ‌ Zeus ‌
 • 3 سال پیش

کار با ماژول تمام عیار mc60 – قسمت دوم – راه اندازی OpenCPU

در قسمت اول به یکسری اطلاعات کلی ماژول mc60 پرداختیم، با نرم افزار QNavigator کار کردیم و یک هدربرد هم برای کار...

Mahdi.h   Mahdi.h  
 • 3 سال پیش

مسابقه چهارم: کدام حلقه سریع‌تر است؟

حدود ۷ ماه پیش، مسابقه سوم سیسوگ رو برگزار کردیم و کلی نکته در مورد خواندن رشته‌های ورودی را بررسی کردیم. فکر...

Zeus ‌ Zeus ‌
 • 1 سال پیش
سیـــســـوگ

مرجع متن باز آموزش الکترونیک