PCB, پروژه های سیسوگ, توصیه شده, دسته‌بندی نشده, متفرقه

پروژه ماژول SIM800H به همراه فایل PCB

ماژول رایگان هدر برد sim800

SIM800H  برد هدر ماژول مخابراتی :

امروزه با توجه به زندگی دیجیتال، نیاز به ارتباط انسان‌ها و ماشین‌ها بیش‌ازپیش احساس می‌شود. در این راستا شرکت‌های معتبر توجه خود را به ساخت ماژول‌های ارتباطی معطوف کرده‌اند.

در این پروژه برای یکی از بهترین ماژول‌های ساخته‌شده توسط شرکت SimCom بانام sim800H، برد هدر طراحی شده است.

برای راه‌اندازی این ماژول تنها نیاز به یک آداپتور ۱۲ ولتی و یک سیم‌کارت فعال دارید. کابل USB خود را متصل کنید و از کارکرد این ماژول لذت ببرید.

sisoog heder sim800h bga

 

ماژول SIM800H، چهار باند فرکانسی ۸۵۰MHz, 900MHz, 1800MHz, 1900MHz  و سیم‌کارت‌های تمام اپراتورهای همراه را پشتیبانی می‌کند.

در این ماژول می‌توان از بسترهای GPRS و GSM و برای ارسال و دریافت پیام از بسترهای SMS و MMS استفاده کرد. همچنین می‌توان از بلوتوث تعبیه‌شده در ماژول برای مقاصد ارتباطی نزدیک بهره برد.

در این برد از آی سی تغذیه LM2576 استفاده‌شده که قابلیت تأمین جریان تا ۳ آمپر را دارا است. توجه کنید که از سلف ۴۷۰uH  با جریان دهی ۳ آمپری استفاده کنید و هم‌چنین دقت کنید که تمام خازن‌های تغذیه مونتاژ شوند تا تغذیه مدار پایدار شود. در صورت استفاده‌ی صحیح از قطعات مناسب، تغذیه طرح‌شده روی برد به‌راحتی جریان مصرفی ماژول را تأمین می‌کند.

بر روی برد دو کلید برای ریست کردن و پاور قرارگرفته است. وضعیت برد را دو عدد ال ای دی گزارش می‌دهند. برای دیودهای D1 و D3 از دیودهایی به شماره ۱N4007  یا m7 استفاده کنید.

برد دارای یک هدر خروجی برای ارتباط سریال است که می‌توان از یک مبدل TTL برای ارتباط با آن استفاده کرد. هم‌چنین می‌توان از دو پایه‌ی دیگر، برای تأمین تغذیه برد استفاده نمود.

دو سوکت آنتن موجود روی برد برای بخش GSM و Bluetooth هستند.

پی سی بی (PCB) مدار شامل قطعات به‌صورت ۳D است که در نرم‌افزار آلتیوم پروتل (Altium Protel DXP) قابل‌مشاهده است.

 

 

SIM800H BGA PIN

 

همان‌گونه که مشخص است ماژول sim800h به‌صورت BGA عرضه می‌شود که در مونتاژ آن باید یک سری مورد را رعایت کنید. پیشنهاد می‌شود که برای مونتاژ این قطعات، به تعمیرکاران موبایل که به‌صورت حرفه‌ای این شغل را دنبال می‌کنند، مراجعه کنید و برد و ماژول را به آن‌ها بدهید تا برایتان مونتاژ کنند. اما اگر مثل من به دنبال کسب تجربه هستید و دوست دارید خودتان یاد بگیرید، به روش زیر عمل کنید:

برد را حتماً به شرکت‌هایی سفارش دهید که دارای کیفیت چاپ خوبی هستند. بهتر است ماژول sim800 را قبل از بقیه قطعات مونتاژ کنید.

برای این کار به یک گیره و هیتر احتیاج دارید. در ابتدا پایه‌های ماژول را توسط یک هویه با دقت قلع خور کنید. توجه کنید که مقدار قلع نباید بیش‌ازحد کم و یا بیش‌ازحد زیاد باشد.

همین کار را بر روی برد هم انجام دهید و مطمئن شوید تمامی پایه‌ها قلع را به خوبی جذب کرده‌اند.

حال برد را توسط گیره نگه‌دارید، ماژول را روی برد سر جای خود قرار دهید و با هیتر از زیر برد را حرارت دهید.

در این مرحله کمی بیشتر دقت کنید. حرارت زیاد باعث از بین رفتن بردتان خواهد شد. پس از مونتاژ کمی صبر کنید تا برد خنک شود و بعدازآن بقیه قطعات را مونتاژ کنید.

مدار آماده است؛ حالا می‌توانید با دنیا ارتباط برقرار کنید!  🙂

 

 

سیسوگ هدر برد سیم 800

FREE PCB SIM800 HEDER BOARD

 

فایل PDF شماتیک و پی سی بی مدار با نرم‌افزار Altium DXP در لینک زیر موجود است و می‌توانید برای چاپ برد از آن‌ها بهره ببرید.

 

SISOOG_SIM800H.zip

 


انتشار مطالب با ذکر نام و آدرس وب سایت سیسوگ، بلامانع است.

شما نیز میتوانید یکی از نویسندگان سیسوگ باشید.  همکاری با سیسوگ

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *